Alman vatandaşları, AB ülkelerinin tümüne vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Vize muafiyeti olan ülkelere pasaport ile giriş yapabilen Alman vatandaşları, ülkelerde vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Schengen ülkeleri de yer almaktadır.  

Alman Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Alman pasaportuna sahip olan kişiler, birçok ülkeye vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir. Alman pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Alman pasaportu 189 ülkeye vizesiz seyahat edebilir. Bu ülkeler arasında AB ülkeleri ve Schengen ülkeleri vardır. Norveç, Danimarka, Amerika gibi ülkeler de Alman vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerdir.

Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Türkiye de yer alır. Alman vatandaşları, Türkiye’ye vize almadan seyahat edebilir ve 90 gün kadar konaklayabilir. 180 gün içinde 90 gün vize muafiyeti uygulanan Alman vatandaşları, sadece turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur.

AB Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

AB pasaportuna sahip kişilerin vize almadan seyahat edebileceği ülkeler vardır. Bu ülkelere pasaport ile giriş yapabilen kişiler, 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkına sahiptir. AB pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir: Norveç, İzlanda, İsviçre, Bulgaristan, Kıbrıs, Romanya, Schengen ülkelerine vizesiz gidilebilir.

AB üyesi olan Almanya, seyahat özgürlüğü açısından güçlü pasaporta sahip olan ülkelerden biridir. Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında; Schengen ülkeleri, Bulgaristan, KKTC, Türkiye, Romanya gibi ülkeler vardır. Alman vatandaşları bu ülkelere pasaport ile giriş yaparak 180 gün içinde 90 gün konaklama hakkına sahiptir.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Giriş Yapabiliyor?

Ülkeler arasındaki anlaşmalara göre Türk vatandaşlarının birçok ülkeye vize almadan seyahat etme hakkı vardır. Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Türkiye yer alsa da Türk vatandaşları, Almanya’ya seyahat etmek için vize almak zorundadır. Avrupa ülkeleri arasında vize istemeyen ülkeler; Arnavutluk, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan gibi ülkelerdir.  

Türkiye hangi ülkelere vizesiz giriş yapabiliyor: Bahamalar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, El Salvador, Ermenistan, Fas, Fiji, Filipinler, Filistin, Güney Kore, Irak, İran, Karadağ, Katar, Kenya, Kolombiya, Lübnan, Maldivler, Meksika, Özbekistan, Pakistan gibi ülkelerin yer aldığı 111 ülkeye, vizesiz seyahat etme hakkınız vardır.

Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna ve KKTC, Türk vatandaşlarından vize ve pasaport talep etmez. Bu ülkelere kimlik kartı ile giriş yapabilir ve vizesiz konaklayabilirsiniz. Diğer ülkelere seyahat etmeniz için güncel pasaport sahibi olmanız istenir. Pasaport ile giriş yaparak 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz.  

Japon Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Ülkelerin vatandaşları, pasaportlarının seyahat özgürlüğü kapsamında vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Dünyanın güçlü pasaportlarından biri olan Alman pasaportu ile 189 ülkeye vizesiz seyahat edilmesi mümkündür. Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Avrupa Birliği ülkeleri, Schengen ülkeleri, Bulgaristan, Romanya, İzlanda gibi ülkeler vardır.

Dünyanın en güçlü pasaportu Japon pasaportudur. Japon pasaportu ile kaç ülkeye gidilir: Vizesiz veya kapıda vize uygulaması ile 191 ülkeye seyahat edilmesi mümkündür. Japon vatandaşları, Türkiye’ye vizesiz giriş yapma ve 90 gün kadar konaklama hakkına sahiptir.

Japon pasaportuna sahip kişiler; AB üyesi ülkelere, Kanada, Çin, Yeni Zelanda, Bulgaristan, Türkiye gibi ülkelere vizesiz seyahat edebilir. Vize muafiyeti, turistik seyahatler için geçerlidir.

Hangi Ülkelere Pasaportsuz Gidilir?

Türk vatandaşları, belirli ülkelere vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir. Alman vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Türkiye yer alsa da Almanya seyahati yapmak isteyen Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Bunun dışında vizesiz seyahat edebileceğiniz farklı ülkeler vardır.

Türk vatandaşlarından vize ve pasaport istemeyen ülkelere sadece kimlik kartı ile girebilirsiniz. Hangi ülkelere pasaportsuz gidilir: Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna, Moldova, KKTC Türk vatandaşlarından pasaport istemeyen ülkelerdir.

Bu ülkelere seyahat ederken yanınızda kimlik kartınız olması gerekir. Ülkelerde 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süreden uzun süre kalmak isteyen veya çalışma, eğitim gibi amaçlarla gidecek olan Türk vatandaşlarının ülke konsolosluklarına müracaat ederek vize alması gerekir.  

Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni için tıklayınız; https://schengenvize.com/almanya-ulusal-vize-calisma-izni/

[toggle title=”Alman Vatandaşları Kaç Ülkeye Vizesiz Girebiliyor?”]

Alman vatandaşları 189 ülkeye vizesiz gidebilir. [/toggle] [toggle title=”Avrupa Birliği Vatandaşları Amerika’ya Nasıl Gider?”]

AB vatandaşları Amerika’ya vizesiz gidebilir. [/toggle] [toggle title=”Amerika’ya Vize Nasıl Alınır 2021?”]

Amerikan konsolosluğuna müracaat ederek vize alabilirsiniz. [/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize